Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

STOP tranzitu cez Opletalovú

STOP tranzitu cez Opletalovú
Nový podnet

Podnet:

Dobrý deň,

som vlastníkom nehnuteľnosti na Opletalovej 10 (LV 1361) a rád by som sa informoval, či sa mestká časť zaoberá prejazdom vozidiel, prevažne zamestnacov VW cez Opletalovú ulicu.

Frekvencia vozidiel, v čase zmeny zmien, je extremne vysoká a dosaju počet cez 1000 vozidiel obojsmerne.

Zaujíma ma, či už niekto túto tému dopytoval, či už existuje iniciátiva na riešenie tejto situácie a či, sa tým samospráva z vlastnej vôle zaoberá.

Rozumiem, potrebe zamestnacov VW dostať sa do a z práce, ale existuje predsa objazdová komunikácia cez Zamajersské, kam by sa tento tranzit mohol presmerovať a tým odľahčiť situáciu obyvateľom Opletalovej.

Je možné, prejazd eliminovať dopravnou značkou "zákaz prejazdu" s doplnkovou tabuľkou "dopravnej obsluhe vjazd povolený" ?

Na napojení, objazdovej komunikácie na Jána Jonáša by bolo treba inštalovať svetelnú signalizáciu, ktorá by fungovala v čase zmeny zmien, aby sa vodiči mohli bezpečne a bez zdržania dostať z nej na hlavnú teda Jána Jonáša.

P.S.

Len ako pikošku, uvádzam príklad svojho kocúra Murčika, ktorý sedí za plotom a večer ho neustály tok stoviek aut natoľko hyplnotizuje, že prska aj na svojích blízkych, ak sa ho pokúšaju odniesť preč.

Mňa,.... ale nehypnotizuje, mne ten prúd vadí, lebo znižuje kvalitu môjho života a hodnotu nehnuteľnosti.

Reálne, je tento hluk a prúd, síce nárazový, ale je to dobrá pecka, skúste si prezrieť záznamy z kamier na kine a budete v obraze o čo ide.

Osobne, mám v pláne, rozbehnúť verejnu iniciativu na túto tému a začať s petíciou a podpisovou akciou, ak taká ešte neexistuje.

Prosím o reakciu.

S pozdravom

Nikita Čebotarev