Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Turistické trasy

Pešia dostupnosť po turistických trasách

Z Devínskej Novej Vsi sa môžete viacerými značenými turistickými chodníkmi dostať na mnohé turisticky zaujímavé miesta.

Modrá značka – prechádza krížom cez celú Devínsku Novú Ves.  

Smerom na západ pokračuje cez Cyklomost Slobody k zámku Schlosshof. Za cyklomostom sa modrá značka rozvetvuje, severná vetva vedie do obce Marchegg priamo k pálffyovskému zámku a k prírodnej rezervácii bocianov Storchenhaus. Južná vetva vedie cez obec Marthof a Dunajskú hrádzu k mostu cez Dunaj a za ním do bývalých rímskych kúpeľov Bad Deutsch -Altenbug. Tu sa modrá značka končí a následne po červenej sa dá odbočiť na západ k rímskym vykopávkam Petronell – Carnuntum, alebo na východ do Hainburgu.

Smerom na juhpokračuje modrá značka na Sandberg ku Pieskovcu, odtiaľ vedie súbežne s náučným chodníkom po vrstevnici okolo hornej časti bývalej lanovky, cez Waitov lom, Hadiu cestu, a končí v Devíne pod hradným bralom.

Žltá značka – začína na parkovisku pod Sandbergom (ulica Na hriadkach), vychádza ulicou Slovinec na Sandberg, z ľavej strany obchádza Pieskovec a cez Lipové vychádza nad Sandberg na vyhliadku Rovnica. Ďalej pokračuje po vrstevnici ponad Waitov lom, a pri Hadej ceste končí napojením sa na modrú značku končiacu pri hrade Devín.

Zelená značka – začína  na Námestí 6. apríla, vedie okolo kultúrneho domu Istra centrum a okolo kostola Ducha svätého, cez námestie Jána Kostru, cez Dendropark na Lipové a na vyhliadku Rovnica, odtiaľ pokračuje do lesa. Skončí na Bočnej ceste napojením sa na červenú značku vedúcu na vrchol Devínskej Kobyly vo výške 514 m.n.m..

Červená značka – dostaneme sa na ňu zelenou značkou (viď odstavec vyššie) napojením sa na Bočnej ceste. Červená značka je známejšia pod názvom Štefánikova magistrála. Začína pod hradom Devín, pokračuje cez úzky les na vrchol Devínskej Kobyly, obieha vojenskú základňu, pokračuje na severovýchod cez Dúbravskú hlavicu, Švábsky vrch a Jezuitské lesy ponad mestské časti Dúbravka a Karlová Ves, cez Mlynskú dolinu a Horský park, ponad Patrónku a Červený most na Kamzík. Z Kamzíka ide na sever ako hrebeňovka Malých Karpát cez pezinskú Babu, Záruby, Dobrú vodu, až na Brezovú pod Bradlom k Štefánikovej mohyle. Tu sa mení jej názov na cestu hrdinov SNP a pokračuje naprieč celým Slovenskom v dĺžke 770 km, končiac v Duklianskom priesmyku na hranici s Poľskom.

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.