Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Turistické trasy

Pešia dostupnosť po turistických trasách

Z Devínskej Novej Vsi sa môžete viacerými značenými turistickými chodníkmi dostať na mnohé turisticky zaujímavé miesta.

Modrá značka – prechádza krížom cez celú Devínsku Novú Ves.  

 • Smerom na západ pokračuje cez Cyklomost Slobody k zámku Schlosshof. Za cyklomostom sa modrá značka rozvetvuje.
  • Severná vetva vedie do obce Marchegg priamo k Pálffyovskému zámku a k prírodnej rezervácii bocianov Storchenhaus.
  • Južná vetva vedie cez obec Markthof a Dunajskú hrádzu až k mostu cez Dunaj a za ním do bývalých rímskych kúpeľov Bad Deutsch -Altenbug. Tu sa modrá značka končí a následne po červenej sa dá odbočiť na západ k rímskym vykopávkam Petronell – Carnuntum, alebo na východ do Hainburgu.
 • Smerom na juh pokračuje modrá značka na Sandberg ku Pieskovcu, odtiaľ vedie súbežne s náučným chodníkom po vrstevnici okolo hornej časti bývalej lanovky, cez Waitov lom, Razcestie pod Devínskou kobylou, ulicou Hadia cesta, a končí v Devíne pod hradným bralom.

Žltá značka – začína na parkovisku pod Sandbergom na konci ulice Slovinec, pokračuje na Sandberg, obchádza pieskovec a cez rázcestie Lipové vychádza nad Sandberg na vyhliadku Rovnica. Ďalej pokračuje po vrstevnici ponad Waitov lom, a končí na rázcestníku pod Devínskou kobylou napojením sa na modrú značku končiacu pri hrade Devín.

Zelená značka – začína  na Námestí 6. apríla. Vedie okolo kultúrneho domu Istra centrum a okolo kostola Ducha svätého, cez námestie Jána Kostru na Lipové a na vyhliadku Rovnica. Odtiaľ pokračuje do lesa. Na Bočnej ceste sa spája s červenou značkou vedúcou na rázcestie na vrchole Devínskej Kobyly vo výške 490 m.n.m., kde zelená značka končí. 

Červená značka – známa je pod názvom "Štefánikova magistrála".

 • Dostaneme sa na ňu zelenou značkou, napojením sa na Bočnej ceste.
 • Začína pod hradom Devín, pokračuje cez úzky les na vrchol Devínskej Kobyly, obieha vojenskú základňu, pokračuje na severovýchod cez Dúbravskú hlavicu, Švábsky vrch a Jezuitské lesy ponad mestské časti Dúbravka a Karlová Ves cez Mlynskú dolinu a Horský park, pokračuje ponad Patrónku a Červený most až na Kamzík. Z Kamzíka ide na sever ako hrebeňovka Malých Karpát cez pezinskú Babu, Záruby, Dobrú vodu, až k Štefánikovej mohyle v Brezovej pod Bradlom. Tu sa mení jej názov na cestu hrdinov SNP a pokračuje naprieč celým Slovenskom v dĺžke 770 km, končiac v Duklianskom priesmyku na hranici s Poľskom.

Ako sa dostanete na Devínsku kobylu?

 • Z Dúbravky sa na Devínsku Kobylu dostaneme od Kultúrneho domu sledovaním žltej značky, okolo Dúbravského kostola k rázcestiu Dúbravská hlavica, odkiaľ pokračuje červená značka popri bývalej vojenskej ceste až na Devínsku kobylu.
 • Z Karlovej Vsi-Kútiky červenou značkou cez Jezuitské lesy, Švábsky vrch ,rázcestie Dúbravskej Hlkavice až na Devínsku Kobylu.
 • z Dlhých Dielov modrou značkou po okraji lúky Kráľovej hory až k razcestníku Jezuitské lesy odkiaľ sa pokračuje červenou značkou na vrchol Devínskej kobyly.
 • Od hradu Devín červenou značkou cez Námestie práce k rázcestníku Uzký les až na rázcestie Devínskej Kobyly 490 m.n.m Odkiaľ bude po dodatočnom značení pokračovať iná značka na  vrchol Devínskej Kobyly 514 m.n.m s vyhliadkovou vežou

Stiahnite si mobilnú aplikáciu
a majte všetky informácie vždy po ruke

Stiahnuť pre Android Stiahnuť pre IOS

Facebook

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.